Pierwsza przymiarka – jak się przygotować?

Poszukiwania sukni ślubnej to szczególny etap w całym przygotowaniu do ślubu, który każda z Was na pewno będzie długo wspominać. Żeby te poszukiwania były przyjemne i produktywne warto odpowiednio się przygotować.

 – Zanim wybierzesz się do salonu, zrób rozeznanie w internecie, sprawdź dostępne marki w Twoim mieście. Zastanów się w jakim stylu będzie utrzymane całe przyjęcie i w jakiej sukni siebie widzisz. Znajdź kilka inspiracji (do tego serdecznie polecam Pinterest), zapisz je na Swoim telefonie i pokaż stylistce na przymiarce. Jeśli wpadły Ci w oko konkretne modele z danego salonu, zapisz ich nazwy lub numery i KONIECZNIE umawiając się na przymiarkę zapytaj o dostępność ich w dniu Twojej wizyty, ponieważ może się okazać, że model został wyprzedany z ekspozycji lub już nie jest dostępny do zamówienia.

 – Umów się na przymiarkę. Suknia ślubna – to nie jest codzienny element garderoby, będziesz potrzebować więcej , niż 10 minut by ocenić czy będzie ci pasował ten konkretny model. Mierząc również będziesz potrzebowała pomocy przy założeniu i zapinaniu. Do tego potrzebujesz stylistki lub konsultantki i wolnej przymierzalni. Przychodząc do salonu „z ulicy” jest ryzyko, że takiej możliwości nie będzie. Poza tym możesz przerwać przymiarkę innej Pannie Młodej odwracając uwagę konsultantki i sama nie zostaniesz obsłużona jak należy. Szanse, że trafisz w momencie kiedy nie będzie innych klientek są naprawdę małe w większości salonów, dlatego lepiej zarezerwuj jedną lub dwie godziny w każdym.

 – Jeśli masz określony budżet lub interesują Cię konkretne rozmiary, poinformuj o tym umawiając się na przymiarkę.

 – Postaraj się mocno nie malować. Pobrudzenie sukni makijażem może skutkować pobraniem opłaty za jej czyszczenie w niektórych salonach. Szminkę w kolorze fuksji czy ognistej czerwieni lepiej zostaw na inną okazję.

  – Załóż jasną, najlepiej bezszwową bieliznę, biustonosz z odpinanymi ramiączkami.

  – Zabierz ze sobą swoje szpilki i gumkę do włosów.

 – Zaproś na przymiarkę osoby towarzyszące. Zastanów się, kto najlepiej rozumie i podziela Twój gust i jest w stanie konstruktywnie doradzić. Czy to będzie mama z tatą, czy koleżanki, albo nawet Twój narzeczony zależy od Ciebie. Jednak ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że liczba osób towarzyszących przekraczająca 3 nie jest najlepszym pomysłem. Większa ilość osób oznacza wiekszą ilość podzielonych zdań, a to zazwyczaj nie pomaga w podejmowaniu tak ważnej decyzji. Dużo naszych klientek na pierwsze przymiarki przychodzą same,robią rozeznanie, dopiero Swoje faworytki prezentują rodzicom czy koleżankom.

– I najważniejsze – zabierz ze Sobą dobry humor 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Życzę Wam udanych poszukiwań tej jedynej sukni ślubnej i oczywiście zapraszam do naszego studio.
Aleksandra – Sandre Wedding Studio